Bio&Life | časopis, který má obsah.
Novinky

Spoločná aktívna ingrediencia – výťažok z hroznových jadierok

Antipodes Hosanna H2O intenzívne hydratačné sérum
Pomáha hydratovať a intenzívne zlepšiť vzhľad pleti a vyhladiť jemné vrásky.

VITIS VINIFERA (VINANZA®: GRAPESEED) EXTRACT – výťažok z hroznových jadierok - tradične sa používal v Európe už po stáročia ako protizápalový prostriedok a na hojenie rán. V súčasnosti má oveľa rozsiahlejšie využitie v kozmetike pre silné antioxidačné a antibakteriálne účinky, taktiež pomáha hydratovať, spevniť a vyhladiť pleť. Výťažok v tomto produkte je extrahovaný a spracovaný špeciálnym procesom, z bieleho hrozna sauvignon blanc, ktoré sa dopestováva na Novom Zélande. Výskum potvrdzuje, že táto zložka zvyšuje elasticitu a pevnosť pleti o 15 %, pretože má dokázateľne vyššiu hladinu antioxidantov a polyfenolických zlúčenín než bežné biele hrozno, a to vďaka geografickej polohe Nového Zélandu.

LAVENDULA AUGUSTIFOLIA (LAVENDER) DISTILATE* – Levanduľová kvetová voda – má silné regeneratívne účinky na poškodenú a jemnú pokožku. Je vhodná na všetky typy pleti, pomáha balansovať, má antibakteriálne a protizápalové účinky, napomáha hojeniu akné a dobre účinkuje aj pri čistení poranení. Je tiež známa pre schopnosť schladiť slnkom popálenú pokožku a upokojiť ju po poštípaní hmyzom.

XANTHAN GUM – xanthanová guma je polysacharid bežne používaný v kozmetike ako stabilizátor a zahusťovadlo. V potravinách sa používa pod značkou E415.

CYATHEA MEDULLARIS (MAMAKU BLACK FERN) LEAF EXTRACT – výťažok z čiernej stromovej paprade mamaku, ktorá je symbolom prírody na Novom Zélande, používaná domorodými Maormi na obnovu kožných buniek. Na pleť má spevňujúci a ochranný účinok, čím pomáha účinky, taktiež pomáha hydratovať, podporovať rast buniek.

ESSENTIAL OIL FRAGRANCES OF FRENCH ROSE OIL AND CARDAMOM – výťažok arómy esenciálnych olejov Francúzskej ruže a kardamómu. Táto kombinácia podporuje vláčnosť pleti a dodáva produktu príjemnú vôňu.

NATICIDE (NATURAL PRESERVATIVE) – naticide – prírodný konzervant vyrobený na báze zeleniny s ľahkou vanilkovou a mandľovou arómou. Má silné antibakteriálne účinky, vďaka čomu zabezpečuje stabilitu kozmetického produktu.

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – extrakt z jadra kokosového orecha – je nemastný, ľahký a rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Vhodný takmer pre všetky typy pleti, zabezpečuje hydratáciu.

* bio zložka pochádzajúca z ekologického poľnohospodárstva
Zelená farba = prírodná zložka
Červená farba = škodlivá syntetická zložka


Pokračujeme v našej kontroverznej rubrike, v ktorej do detailov porovnávame konkrétny bio&eco&nature produkt versuz konvenčný produkt s rovnakou hlavnou ingredienciou. Dozviete sa informácie, ktoré zmenia vaše zvyky pri kúpe potravín či kozmetiky, poodhalíme vám veľa nepoznaných faktov a hlavne vám pomôžeme urobiť správny výber. Nech sa páči, porovnajte!

Vyhladzujúce hydratačné pleťové sérum
Pomáha vyhladiť a spevniť pleť hlavne v okolí očí, čela, úst a dekoltu.

ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN - PRO-PYLPARABEN – etyl-, metyl-, butyl-, a propyl- a isobutyl- parabény - sú konzervačné látky. Parabény pracujú na báze blokovania, resp. potláčania aktivity enzýmov. Sú ľahko absorbované pokožkou, čím sa dostávajú do krvného obehu. Považujú sa za endokrinné disruptory, majú potenciálne karcinogénne účinky. Dánsko zakázalo používanie butylparabénu a propylparabénu v kozmetike pre deti do 3 rokov už v roku 2011. Európska únia sa rozhodla v júni 2013 iba znížiť percento koncentrácie pre butyl- a propylparabény.

CYCLOTETRASILOXANE – D4 – silikónový polymér, uľahčuje roztieranie krémov, používa sa ako rozpúšťadlo a zmäkčovadlo. Dodáva pleti krátkodobý pocit jemnosti a vyhladenia vrások. Kozmetická databáza americkej Environmental Group zaraďuje túto zložku na základe výraznej evidencie medzi endokrinné disruptory a taktiež sú obavy z trvalej alebo vysokej bioakumulatívnej toxicity u človeka a zvierat. Táto ingrediencia sa začína v čoraz väčšom množstve objavovať v pôde a vodných tokoch a objavujú sa dôkazy o jej environmentálnej toxicite, čo z dlhodobého hľadiska môže viesť k poškodeniu životného prostredia, najmä morského života.

CYCLOPENTASILOXANE – D5 – silikónový polymér s rovnakou funkciou ako D4 pri citlivej pokožke môže spôsobovať iritáciu pleti a očí. Takisto je tu podozrenie z environmentálnej toxicity a negatívnych účinkov na zvieratá.

PROPYLENE GLYCOL (PG) – propylén glykol – je derivát ropy produkovaný hydráciou propylenoxidu, používa sa bežne v množstve kozmetických produktov ako zložka udržujúca vlhkosť, rozpúšťadlo alebo nosič iných zložiek podporujúcich lepšiu penetráciu pokožky. Môže spôsobovať iritáciu pokožky, kontaktnú dermatitídu a žihľavku už pri koncentráciách nízkych okolo 2 %.

DIAZOLIDINYL UREA – diazolidinylmočovina – syntetická antimikrobiálna konzervačná látka. Používa sa vo veľkom množstve kozmetických výrobkov proti tvorbe plesní a baktérií, ktoré by mohli daný výrobok znehodnotiť. Je podozrenie, že má toxické a karcinogénne účinky na organizmus, nakoľko dokázateľne uvoľňuje formaldehyd. Na základe toho značná skupina v lekárov a vedcov odporúča sa tejto zložke v kozmetike vyhýbať. Niekoľko testov tiež potvrdilo mierne iritujúce účinky na pokožke.

POLYSORBATE-20 - POLYSORBÁT 20 - používa sa v kozmetike ako povrchovo aktívna zložka, emulgátor alebo aróma, má zjemňujúci efekt na pokožku. Hoci sa považuje za zložku s nízkou toxicitou, problémom je vysoká možnosť kontaminácie etyloxidom a 1,4-dioxínom počas spracovania a interakcie s inými zložkami.


Cenník reklamy
Aktuálne číslo
Kontakt
Kariéra
Môžete sa tešiť na nasledovné rubriky:
Z biosveta      Novinky      Na návšteve      Odborník radí      Bio&Life menu      Bio gurmáni      Tržnica      Čo všetko dokáže Téma – amarant      Inšpirácie
Beauty s profesionálnou kozmetičkou      Bio & Eko & Nature kozmetika      Eko pomocníci      Na víkend s Bio∓Life      Testujeme za vás
Bio záhradník      Bio črepník      Bio osobnosť      Seriál éčka      Technológie na spracovanie bio & eko      Gastro      Obchod      Home Made
© BIO&LIFE 2020